JĘZYK ANGIELSKI

Oferujemy 5 godzin angielskiego w tygodniu.

Opiekę metodyczną nad szkołą sprawuje dr Grzegorz Śpiewak - wykładowca w nowojorskiej The New School, naczelny doradca ds. metodyki nauczania wydawnictwa Macmillan Polska, prezes DOS-TTS, niezależnego centrum doskonalenia nauczycieli języków obcych, twórca metody deDOMO opartego na niej programu "Angielski dla rodziców" 

W młodszych klasach (I-IV) korzystamy z metody "Teddy Eddie" oraz "Savvy Ed".

Więcej o metodzie tutaj: Savvy ED.

Komunikacja

- Największy błąd, jaki można popełnić w nauce języka obcego, to błąd zaniechania - mawia nasz metodyk dr Grzegorz Śpiewak. - Czyli: niepodjęcie próby skomunikowania się z obawy, że nasza wypowiedź nie jest doskonała. Pamiętajmy: błąd to stan umysłu. Rzecz nabyta... w szkole. Małe dzieci, uczące się swojego języka ojczystego nie robią błędów, one eksperymentują. A dorośli im wiernie kibicują i cieszą się z każdego takiego eksperymentu. Wszystko zmienia się dopiero w szkole. Bo tam właśnie dowiadujemy się, że nie dość, że nasze próby komunikacyjne to wcale nie urocze eksperymenty, lecz błędy językowe, ale że w dodatku za popełnienie błędu jest kara w postaci obniżonej oceny. Zniechęcająca do podejmowania językowego ryzyka. A błąd to nie grzech, lecz krok, niezbędny na drodze językowego rozwoju. 

W Eurece wyposażamy uczących się w umiejętności językowe niezbędne do skutecznego funkcjonowania. I to nie w szkole, czyli na potrzeby rozmaitych testów, lecz poza nią, bo to tam toczy się prawdziwe życie.

Uczniowie, kończąc naszą szkołę, są w stanie zdać egzamin B2 First - wcześniej Cambridge English: First (FCE). Znają język na poziomie B2 i umieją się swobodnie komunikować.